021-88486054-86015935

البرز کابين،مرجع صنعت پالت کشور

سايت جامع اطلاع رسانی پالت **** اولين دارنده خط‌ توليد پالت مسطح در ايران****با حجم تولید 100 عدد باکس پالت در هفته

استانداردها

سازمان بنیان گذار استانداردها

تعدادی ازسازمان ها و مؤسسات متفاوت درسراسر دنیا برای پایه گذاری استاندارهایی برای پالت های چوبی پالتهای پلاستیکی و فلزی درحال فعالیت هستند بعضی از آنها در تلاشند که استاندارهایی جهانی را برای ابعاد پالت ها، انواع موادی که درساخت آنها استفاده می شود، استانداردهای اجرایی و تست گرفتن ازتولید کنندگان پایه گذاری کنند و توسعه دهند. دیگر سازمان ها بر استانداردهای پالت ها دریک صنعت خاص( همچون خواروبار) و نوع مواد (همچون چوب،اهن،پلاستیک)‌ تمرکز می کنند و فعالیت دارند.

کمیته تکنیکی ایزو۵۱ پالت هایی برای کنترل مواد ( کالا) برای یک واحد بار

کمیته تکنیکی ایزو۵۱ چارچوب کاری خود را این گونه بیان می دارد: استانداردسازی پالت ها دراستفاده های کلی به صورت شکل مسطح و سکویی یا طبق هایی که برروی آن کالاها بصورت یک واحد بار، بسته بندی می شوند تا بوسیله ابزارآلات مکانیکی کنترل و جابجا شوند. کمیته تکنیکی به همراه دیگر کمیته های تخصصی بر اصل امرحمل ونقل به منظور گسترش استاندارهای مرتبط با هم فعالیت دارد. کمیته تکنیکی ۵۱ مسئول گسترش استانداردهای ۶۷۸۰ ایزو می باشد. استانداردهایی چون پالت های مسطح برای کنترل حمل و نقل کالاهای درون قاره ایی، ابعاد اصولی و قدرت تحمل همچون شانزده استاندارد دیگر که  به ساخت پالت ها و آزمایش آن ها مرتبط است.

سازمان ملی کانتینر و پالت های چوبی

سازمان ملی کانتینر و پالت های چوبی یک موسسه تجاری است که درآمریکا مستقراست و منابع پالت های چوبی و تولید کنندگان کانتینرها را ترسیم می کند. سازمان ملی کانتینر و پالت های چوبی کمک به اعضای سازمان به منظورفراهم آوردن راه حل های اقتصادی و به نفع محیط زیست را برای نیازهای مشتریان وظیفه و مأموریت خود می داند. این سازمان در راستای این هدف گروهی از امکانات و توانایی های مالی را به منظور کمک به اعضایش فراهم آورده که شامل سیستم طراحی پالت می باشد. این سیستم به استفاده کنندگان این امکان را می دهد که طراحی های پالت را بررسی کنند و گسترش دهند.

سیستم فرماندهی نیروی دریایی آمریکا

این سازمان نشان STD- 1660  MIL- که به معنی توصیف استاندارد یک واحد برای ارتش آمریکا می باشد را حفظ می کند. واحد باربری DOD معمولاً از پالت های با اندازه ۴۸×۴۰، که کمتراز۴۰۰۰پوند (۱۸۰۰کیلوگرم) وزن دارند استفاده می کنند این پالت ها ضد باد و باران و شرایط نامساعد هستند و وقتی روی هم گذاشته شوند ۱۶فوت(۴٫۹متر) ارتفاع دارد. آنها معمولاً از پالت هایی استفاده می کنند که استیلی هستند و با تسمه های استیلی به سختی بسته بندی شده اند. از تخته های سه لایی درهوای باز و همچنین از روکش های پلاستیکی استفاده می کنند. استاندارد یک واحد بار آزمایش هایی را برای کپه سازی و حمل و نقل پالت ها، بسته بندی، بلندکردن با جرثقیل شاخک دار وجک پالت، تحت تأثیر هوا و شرایط جوی قرارگرفتن، آزمایش هایی برای تحویل دادن کالا مانند مقاومت در برابر وارد شدن ضربه، لغزیدن و بازکردن از هم را مقرر کرده است.

کمیته اروپایی به منظوراستاندارد سازی

علاوه بردیگراستانداردها که به چاپ می رسد،کمیته اروپایی برای استاندارد سازی که همچنین با ( CEN) شناخته می شود، استاندارد هایی را برای پالت ها بنیان کرده و درنظرگرفته است. ازآنجاییکه استانداردهای سازگار با محیط زیست رایگان هستند، بسیاری ازشرکت ها و سازمان ها که کار و فعالیت حمل ونقلی دارند، آنها را پذیرفته اند. استاندارد عمده برای پالت ها که توسط ( CEN) مقررشده است۲۰،۵۵۰۱۸۰ LCS: برای پالت های با اهداف کلی می باشد.

پیروی ازموارد بهداشتی

به دلیل کنگره محافظت ازماشین آلات و دستگاه های بین المللی (‌ که بصورت ippc خلاصه نوشته می شود)‌ بیشتر پالت هایی که درطول مرزهای ملی درحرکت هستند باید از موادی ساخته شوند که لااقل محل تجمع موجودات مهاجم مانند حشرات و بیماری های گیاهان نباشد. استانداردهایی برای این پالت ها دربخش IspMiS به صورت جزئی تر شرح داده شده است.

پالت هایی که ازچوب های عمل نیامده و خام ساخته می شوند با استانداردهای ISPMis هماهنگی ندارد برای اینکه پالت ها را با این استانداردها هماهنگ سازید، باید یکی ازموارد زیر که طبق نظارت آژانس های تأیید شده است، انجام دهید.

برخورد با گرما : چوب باید حرارت ببیند وگرم شود تا مرکزآن به مدت ۳۰دقیقه به حرارت ۵۶درجه برسد، پالت هایی که ازاین طریق هماهنگ با استاندارد می شوند را باید با یک HT علامت گذاشت، یعنی یک HT قبل از برچسب و علامت ippc می گذاریم.

ضد عفونی شیمیایی: این چوب باید با بروموراتسیل ضدعفونی شود. بعد از اینکه ضدعفونی شد ،باید قبل ازعلامت  MB IPPCنوشته شود.

پالت هایی که از موادی غیر از چوب ساخته می شوند مانند استیل،‌ آلومینیوم، پلاستیک یا چوب و همچنین پالت هایی ازچوب مخصوصی ساخته می شوند مانند تخته سه لایی یا فیبر موج دار که به تأیید ippc نیازی ندارند و ازقوانین ispMis معاف هستند.
................................................
021-88486054 پالت فلزي
021-86015935 پالت پلاستيکي​ ​
​09304212127 تلگرام​
021-89777731 فکس ​
................................................

   


................................................ ​

از نسخه جدید سایت دیدن نمایید................................................